| Přeskočit na hlavní registraci

Časté dotazy

Zeptejte se

Pokud máte další dotazy, odešlete je prostřednictvím tohoto formuláře.

Položit dotaz

Pro koho je projekt určen?

Tento projekt jsme vytvořili pro všechny malé děti a jejich rodiče. Pro děti přináší zábavu s omalovánkami a pracovními úkoly, rodičům zase přináší jistotu, že jejich ratolesti se mohou vzdělávat a rozvíjet zábavnou formou. Partnery našeho projektu jsou instituce a společnosti, které vytváří projekty, služby a události pro děti, včetně pedagogického magazínu Předškoláci.cz.

Proč se má líbit mým dětem?

Předškoláci i děti v mladším školním věku se rádi baví, objevují nové věci, hrají si, kreslí a přitom se zábavnou formou vzdělávají. Náš web má děti bavit i zabavit, přinášet stále něco nového a přitom jim pomáhat v jejich rozvoji. K tomu jsou omalovánky, pracovní listy, dopisy a jiné tiskové materiály pro děti jako stvořené. Navíc chceme ukázat, že tiskové technologie nejsou složité a mnohdy nám dokáží otevřít nové možnosti.

Co je potřeba pro to, abych mohl/a projekt využít?

Základem celého projektu jsou tiskárny HP, které podporují funkci ePrint. Pokud máte tiskárnu, která podporuje tuto funkcionalitu, stačí ji aktivovat přímo v tiskárně a registrovat se na webu služby ePrint.

Co je služba ePrint?

Služba ePrint vám umožňuje tisknout prakticky odkudkoli pomocí tiskárny HP, které ji podporují. Pro zprovoznění této funkce je potřeba správně nastavit tiskárnu a registrovat se na webovém prostředí služby. Návod „Jak na to“ najdete na této stránce. Jakmile je tato služba v tiskárně povolena, služba ePrint přiřadí tiskárně e-mailovou adresu. Na tuto e-mailovou adresu tiskárny pak jsou odesílány zvolené dokumenty z našeho webu, nebo i z jiných míst na internetu. Komplexní informace o této službě najdete zde.

Co si můžu nechat vytisknout?

Na našem webu jsme pro Vás a Vaše děti připravili k vytištění omalovánky a pracovní úkoly. Obsah webu je ale postupně rozšiřován a můžete se těšit na stále více dokumentů, které budou bavit Vaše děti i Vás.

Proč se registrovat na webu www.zabavadomu.cz?

I bez registrace Vám umožníme vytisknout si některé omalovány či pracovní úkoly pro děti. Všem registrovaným ale přinášíme tyto zásadní výhody:

  • V registrované zóně nabízíme mnohem větší obsah dokumentů, rozšířený o zajímavá témata i partnery
  • Po registraci lze nastavit pravidelné automatické zasílání dokumentů z galerie a novinek přímo do Vaší tiskárny
  • Všichni registrovaní členové webu jsou zváni na zajímavé akce, mají nárok na speciální nabídky a dárky

Co je to plánované doručení?

Dokumenty lze tisknout na vyžádání, nebo lze nastavit jejich plánované doručení, kdy jsou do tiskárny zasílány dokumenty ve stanovený čas. Pro plánované doručení je potřeba mít tiskárnu zapnutou a připojenou k Internetu. Pokud není tiskárna zapnutá do 24 hodin od plánovaného doručení, tisková úloha se na centrálním serveru vymaže a nebude doručena. Přesný čas doručení se také může od naplánovaného času lišit na základě vytížení centrálního serveru služby ePrint. Vzhledem k tomu, že náš projekt využívá službu, kterou přímo nespravuje, nejsou některé její součástí pod naší přímou kontrolou.

Co jsou tiskové sestavy?

Tiskové sestavy jsou souhrnem preferovaného obsahu a zvolených parametrů odesílání dokumentů, které si přejete doručovat a tisknout na Vaší tiskárně z našeho webu. Tiskové sestavy lze nastavit pouze tehdy, pokud jste registrovaným uživatelem webu www.zabavadomu.cz. Můžete si nastavit libovolný počet tiskových sestav, které se mohou lišit třeba obsahem (např. omalovánky nebo pracovní listy), charakteristikou příjemce (např. věk a pohlaví dítěte), časem a intervalem doručování nebo počtem vytištěných kopií.

Bude mě to něco stát?

Služba ePrint i projekt Zábava domů jsou zcela bezplatné. Jedinými náklady spojenými s využíváním těchto služeb jsou náklady na tiskové kazety a papír. Celkové náklady na tisk se liší podle kvality a typu tisku, stejně jako typu a kvality papíru.

Které tiskárny podporují funkci ePrint?

Seznam vhodných tiskáren podporujících funkci ePrint najdete zde. Seznam prodejních partnerů HP najdete zde.

Jak připojit tiskárnu do domácí sítě?

Tiskárně je třeba přidělit IP adresu manuálně. Nevyužívejte dynamického přidělování adresy.

Co když se tisková úloha v čase nevytiskne?

Provozovatel obsahu negarantuje, že tisková úloha bude v požadovaném čase vytištěna na definované tiskárně. Vzhledem k tomu, že se jedná o propojení několika služeb v rámci Internetu, může dojít k selhání jedné z nich a tím přerušení celého řetězce doručování obsahu. Pokud jste tiskovou úlohu neobdrželi v plánovaném čase, pak zkontrolujte, zda máte tiskárnu zapnutou, připojenou k Internetu, případně zda tisková úloha dorazila do Vaší eprintové schránky po Vaši registraci na www.hpeprint.com

Proč se mi přestaly tisknout vybrané tiskové úlohy, i když je mám správně nastavené a tiskárnu správně nainstalovanou?

Důvod, proč Vám přestaly na tiskárnu chodit úlohy je prostý. Bohužel došlo k vyčerpání Vámi objednaných tiskových úloh. V naší galerii je cca 300ks pracovních listů a cca 300ks omalovánek. Pokud dojde k vyčerpání objednaného tiskového materiálu, pak systém automaticky přestane zasílat úlohy na Vaší tiskárnu.

Pokud si zvolíte z naší galerie jiné úlohy, které by jste chtěl zasílat na Vaši tiskárnu, stačí již nastavenou sadu jen následovně upravit: můj účet/výpis tiskových sad/krok č.2 kategorie a filtry – tam si vyberete nové úlohy dle Vaší volby a proklikáte se až na krok č.4, kde nové nastavení uložíte.